• Nasz nowy kanał na YouTube – polecamy

  Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić was na nasze nowe konto na YouTube. Znajdziecie tam krótkie filmy z naszych realizacji oraz materiały z prowadzonych prac na naszych …

  Najlepsza Ząbkowska Firma roku

  Kapituła Ząbkowska Firma Roku, wręczyła statuetki dla najlepiej rozwijających się firm 2012 roku. Nagroda trafiła również na ręce Zarządu Naszej Firmy. Kanapa „Forbesa”, …

 • Pałac Jabłonowskich

  Plac Teatralny – Dawny Pałac Jabłonowskich oraz Magistrat.

  Zajęliśmy się gruntowną rekonstrukcją elewacji budynku z dbałością o najmniejsze nawet szczegóły.

   

 •  

  Mapa dojazdu Art-Reko

   

  Grupa Art-Reko 

   

  ul. Sikorskiego 33d lok.65
  05-091 Ząbki k/ Warszawy

   

  ikona telefon  (22) 781-66-66

  ikona telefon  (22) 673-56-03

  ikona telefon  artreko@artreko.pl

 • 1

  Kapituła Ząbkowska Firma Roku, wręczyła statuetki dla najlepiej rozwijających się firm 2012 roku. Nagroda trafiła również na ręce Zarządu Naszej Firmy.

  Kanapa „Forbesa”, wręczenie statuetek „Ząbkowska Firma Roku” oraz uhonorowanie firm, które dołączyły do akcji „Zniżka za dowód” – wszystko to można było zobaczyć podczas II spotkania ząbkowskich przedsiębiorców, które odbyło się w dniu 18 lutego w budynku Trybuny Głównej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach.

  Na spotkanie licznie przybyli przedstawiciele ząbkowskich przedsiębiorców, firm uczestniczących w akcji „Zniżka za dowód”, prowadzonej od 2010 roku przez Ząbki, przedstawiciele pięciu najdynamiczniej rozwijających się firm z Ząbkach, a także osoby sprzyjające rodzimej przedsiębiorczości, wśród nich Piotr Uściński Starosta Wołomiński. Spotkanie poprowadził aktor Marek Wysocki. Wchodzących, obok gospodarzy: burmistrza miasta Ząbki Roberta Perkowskiego  i z-cy burmistrza Artura Murawskiego, witała muzyka, przyćmione światła oraz herb miasta Ząbki, wyświetlony na ledowych ekranach, na scenie kanapa Forbesa.

  W klimacie lat dwudziestych rozpoczęła się część artystyczna, podczas której utalentowana młodzież z sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury, przedstawiła humorystyczne scenki z życia kupieckiego, przygotowane pod kierunkiem Anny Kozioł.
  Na scenie burmistrz Robert Perkowski wraz z zastępcą Arturem Murawskim powitali nowe firmy w akcji „Zniżka za dowód” ,które uhonorowano grawertonami z podziękowaniami za udział, a tym samym promowanie idei rozwoju Miasta Ząbki w 2012 roku.
  Grawertony przyznano 16 firmom: AUTO DOCTOR, – Wioletta Walęcka, MAMMALIS – Mariusz Moniewski, POMOC DROGOWA – Adam Młynarkiewicz, HERBACIARNIA „SOWA” S.C.- Sylwia Zych, WIĘCEJ NIŻ SPA – Iwona Pasternak, MONO S.C.- Państwo Elżbieta Nowicka i Kazimierz Nowicki, AGENT UBEZPIECZENIOWY- Artur Orłowski, CENTRUM SERWISOWE WASH MASTER – Piotr Adamczuk,BODZIO – Bogdan Reński, KONSTRUKTOR – Agata Kowalik, EKOWASCH MASTER – Mariusz Gidelski, „FACHOWIEC”- RÓWNY I SYN S.C.- Henryk Równy i Michał Równy, EMBRAM – Przemysław Kamiński, BHP DLA BIZNESU Niepubliczna Placówka Oświatowa Kształcenia Ustawicznego – Marcin Krawczyk, FLORMA – Malwina Micherdzińska, FOTOGRAFIA – Radosław Drochliński
  Następnie Kapituła w składzie Przewodniczący Rady Nadzorczej Firmy Agrotechnika S.A i jednocześnie Przewodniczący Kapituły Zenon Daniłowski, Prezes SK Banku Jan Bajno – wybitny mecenas nauki, kultury i sztuki oraz Burmistrz Ząbek Robert Perkowski, wręczyła wyróżnienia „Ząbkowska Firma Roku 2012” – statuetki dla najdynamiczniej rozwijających się firm w naszym mieście, są to:
  1. Firma SEPTOMA Farmaceutyczno Chemiczna Spółdzielnia Pracy – statuetkę odebrała Elżbieta Podbielska
  2. Firma ART REKO Sp. zo.o.- statuetkę odebrali Witold Zarzecki
  3. Firma FAIR PLAY PLUS Marek Krzemieniewski Spółka Jawna
  4. Firma EURO TRANS Szlubowski Kłopotowski Spółka Jawna- statuetkę odebrał Mirosław Szlubowski
  5. Firma BETA-MED Sp. zo.o.- statuetkę odebrał Hanna Prywata.
  Przewodniczący Kapituły Zenon Daniłowski pogratulował uhonorowanym firmom. W swojej wypowiedzi docenił rolę małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają ponad 60% zatrudnionych oraz wypracowują połowę PKB. Wspomniał, że dobrze by było aby rynek edukacyjny wpierał rozwój przedsiębiorczości i aby młodzież przejmowała tradycje związane z przedsiębiorczością.
  Tego wieczoru na Kanapie Forbesa w Ząbkach zasiedli Ivan Del Vechio – Ambasador Nadzwyczajny Republiki Chorwacji w Polsce oraz prof. Elżbieta Mączyńska – Ziemacka – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Rozmawiał z nimi Zastępca redaktora naczelnego „Forbesa” Jacek Pochłopień. Tematem rozmowy były perspektywy rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce na tle Unii Europejskiej na przykładzie Chorwacji”.
  Ambasador podczas dyskusji nawiązał do wypowiedzi przewodniczącego kapituły Zenona Daniłowskiego, dot. rodzinnej przedsiębiorczości. Powiedział m.in, że w Chorwacji wiele już zrobiono w zakresie legislacyjnym, teraz jest potrzeba zrobienia kroku w kierunku dostosowania edukacji. Jako przykład podał model amerykański, gdzie nacisk położony jest na odkrycie i rozwijanie zdolności młodych ludzi. Powiedział, że być bogatym to coś dobrego, bo zamożność to nagroda za rozwijanie własnych umiejętności ukształtowanych w dobrym kierunku, tak aby przyniosły korzyść. Pani profesor odniosła się do słów ambasadora, który wspomniał m.in. o niezwykłych zdolnościach Polaków do przedsiębiorczości. Przyznała, że faktycznie tak jest. Zostało to spowodowane koniecznością radzenia sobie w trudnych okolicznościach poprzedniego systemu. Wspominała m.in.o zaniedbaniu właśnie sfery edukacji, w procesie transformacji w Polsce, oraz o niezgodności zapisów konstytucyjnych z praktyką gospodarczą. Nawiązywała do zrównoważonego modelu skandynawskiego, który w swym założeniu zapewnia tworzenie miejsc pracy i niedopuszczanie do bezrobocia. Model ten kładzie nacisk na szkolnictwo i edukację. Jest to połączenie wolnego rynku ze zrównoważonym rozwojem. Wspominała także o Danii, która ma również dobrze rozwinięty system edukacji, który jest dostosowany do tamtejszego rynku pracy.
  W podsumowaniu ambasador powiedział, że Unia Europejska powinna stworzyć warunki aby państwa członkowskie dostosowały swoje prawo do warunków realnej ekonomii. Profesor wspomniała natomiast, że ekonomii nie należy lekceważyć i dlatego warto się w tym kierunku kształcić. Wspomniała występowaniu o asymetrii gospodarczej. Jako lekturę dla polityków gospodarczych poleciła poleciła książkę pt. „Błąd pomiaru” wydaną przez Polskie Towarzystwa Ekonomiczne.
  Główną ideą tego spotkania była integracja środowiska biznesowego Ząbek, w celu utworzenia się swoistego lobby, które dzięki stworzeniu sieci lokalnych powiązań biznesowych małych firm, poprzez współpracę i promowanie naszego miasta przyczyni się do rozwoju Ząbek oraz stworzenia korzystnego wizerunku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Taka współpraca już obecnie przynosi pozytywne rezultaty w postaci włączania się firm w bieżące funkcjonowanie miasta na poziomie inwestycyjnym, kulturalnym i sportowym. Dobrym przykładem jest to spotkanie, w którego zorganizowanie chętnie włączyły się ząbkowskie firmy.
  Poczęstunek, na który udali się goście, po zakończeniu uroczystości był sponsorowany w całości przez ząbkowskich przedsiębiorców: palarnię kawy Apro – Trade Sp. z o.o,, która ufundowała przepyszną kawę parzoną przez baristę, firmę „Orchidea” Agnieszka Gmitrzuk, która ufundował smakowite ciasta oraz restaurację „Na Skrajnej”, która przygotowała przepyszne bankietowe przekąski.
  Kuluarowe rozmowy, z których wynikały plany współpracy, między poznanymi podczas spotkania przedsiębiorcami, wskazywały na potrzebę tego typu spotkań, co jest cenną wskazówką dla organizatorów na przyszłość.

  źródło: Urząd Miasta Ząbki, www.zabki.pl, Iwona Potęga,  foto. B. Śladowski

  2 8           9    5

  4     7